Logo

ITZALA

Oficiálny predajca VELUX®

Dodanie
Priamo zo závodu VELUX k vám
0
Oficiálny predajca VELUX
FAQ Rolety a žalúzie VELUX

FAQ – Často kladené otázky

Nižšie nájdete odpovede na viacero často kladených otázok. Jednoducho kliknite na otázku, čím sa táto roztiahne a zobrazí sa odpoveď.

Dúfame, že nájdete informácie, ktoré požadujete. Ak nie, prosím, neváhajte sa s nami skontaktovať.

  • Sú zatemňujúce rolety bez vŕtania Itzala kompatibilné so strešnými oknami VELUX?

   Áno. Zatemňujúce rolety bez vŕtania Itzala sú navrhnuté tak, aby bez problémov fungovali s väčšinou generácií strešných okien VELUX. Skontrolujte veľkosť a typ konkrétneho okna pomocou typového štítka. Tieto informácie použite pri výbere a konfigurácii rolety.

  • Čo potrebujem na montáž zatemňujúcej rolety bez vŕtania Itzala? 

   Všetko, čo potrebujete na montáž zatemňujúcej rolety bez vŕtania Itzala, je súčasťou balenia. Pred montážou sa iba uistite, že je okenný rám čistý a suchý.

  • Môžem roletu odstrániť bez toho, aby došlo k poškodeniu okna?

   Áno. Zatemňujúca roleta bez vŕtania Itzala sa upevňuje v hornej časti okna do okenných konzol a v spodnej časti okna sa prilepí pomocou trvácneho lepidla. Pri správnom odstránení nezanecháva lepidlo na okne viditeľné stopy.

  • Môžem kombinovať zatemňujúcu roletu bez vŕtania s inými roletami?

   Áno. Roletu možno kombinovať s vonkajšími markízami na tepelnú ochranu a vnútornými sieťkami proti hmyzu.

  • Akú životnosť majú zatemňujúce rolety bez vŕtania Itzala?

   Trvanlivosť zatemňujúcich roliet bez vŕtania Itzala sa testuje 7 000 otvoreniami a zatvoreniami okna. Tým sa preverí dlhá životnosť a spoľahlivá prevádzka. Rám a textílie sú vyrobené z rovnako kvalitných materiálov ako ostatné produkty Itzala.

  • Aké sú výhody zatemňujúcich roliet Itzala?

   Zatemňujúce rolety Itzala na strešné okná VELUX sú lacné, poskytujú takmer úplné zatemnenie a ľahko sa používajú. Materiál tvorí robustná kombinácia polyesteru odpudzujúceho nečistoty a gumy, ktorá neprepúšťa svetlo. Rolety presne zodpovedajú rozmeru okna a pohybujú sa v úzkom hliníkovom ráme, ktorý umožňuje ich nastavenie do rôznych polôh v okne. Zatemňujúce rolety Itzala sú kvalitné rolety, ktoré možno ponúknuť za nižšiu cenu.

  • Aké možnosti ponúkajú zatemňujúce rolety Itzala?

   Zatemňujúce rolety Itzala sú k dispozícii v 5 farbách a všetky ponúkajú takmer úplné zatemnenie. Zatemňujúce rolety Itzala sa ovládajú manuálne.

  • Aká je životnosť zatemňujúcich roliet Itzala?

   Trvácnosť zatemňujúcich roliet Itzala sa testuje 7 000-násobným otvorením a zatvorením roliet. Tým sa zaistí dlhá životnosť a spoľahlivá funkčnosť. Rám a textílie sú vyrobené z rovnako kvalitných materiálov ako ostatné produkty Itzala. Na zatemňujúce rolety Itzala zakúpené na webovej lokalite ITZALA.SK sa vzťahuje dvojročná záruka.

  • Ako sa inštaluje zatemňujúca roleta Itzala?

   Inštalácia zatemňujúcej rolety Itzala do strešného okna je jednoduchá a zvládne ju jedna osoba. Súčasťou balenia sú všetky potrebné montážne komponenty a prehľadný sprievodca, ktorý zaistí bezproblémovú inštaláciu.

  • Na aké strešné okná sú vhodné zatemňujúce rolety Itzala?

   Zatemňujúce rolety Itzala sú určené výlučne na strešné okná VELUX. Správnu veľkosť nájdete pomocou konfigurátora.

 • Montáž rolety a žalúzie
  • Môžete mi pomôcť nájsť montážne návody?

   Ak hľadáte konkrétny montážny návod, malo by ho byť možné nájsť na príslušných stránkach výrobcov. Môžete navštíviť tiež našu stránku venovanú montáži, kde nájdete montážne návody pre všetky výrobky, ktoré sú uvedené a predávané v elektronickom obchode. Návod je vo formáte PDF a pre niektoré výrobky máme tiež videá, ktoré vás prevedú montážou.

  • Aká jednoduchá je montáž roliet a žalúzií?

   Rolety a žalúzie VELUX sa vyznačujú jednoduchou montážou vďaka jedinečnému systému Pick&Click!®. Pod každým popisom výrobku VELUX nájdete zrozumiteľného montážneho sprievodcu, resp. môžete ísť priamo na stránku montáže, kde nájdete montážne návody pre všetky výrobky uvádzané a predávané v elektronickom obchode. Návod je k dispozícii vo formáte PDF, pričom niektoré výrobky majú takisto videá, ktoré vás prevedú montážou.

  • Je nejaký rozdiel medzi montážou roliet a žalúzii Itzala a VELUX?

   Áno. Systém Pick&Click!® je dostupný iba pre strešné okná VELUX a rolety a žalúzie VELUX.

  • Mám okno, ktoré nie je značky VELUX, môžem namontovať roletu alebo žalúziu VELUX?

   Nie. Na zabezpečenie dokonalého dosadnutia sa rolety a žalúzie VELUX vyrábajú konkrétne pre strešné okná VELUX. Ak máte strešné okno vyrobené FAKRO, RoofLITE, Dakstra alebo Keylite, v elektronickom obchode nájdete rolety a žalúzie Itzala, ktoré sa budú hodiť pre vaše okno. Ak je vaše strešné okno vyrobené iným výrobcom, budete sa musieť na získanie ďalších informácií obrátiť na uvedeného individuálneho výrobcu.

 • Doplnky pre situácie s ťažkým dosahom a bezpečnosť
  • Adaptéry

   Ak máte ovládaciu tyč a chceli by ste ju používať na otváranie a zatváranie svojej rolety alebo žalúzie, odporúčame vám, aby ste k spodnej časti rolety pripevnili adaptér. Upozorňujeme, že pre každú žalúziu alebo roletu, ktorú máte, budete potrebovať samostatný adaptér.

  • Obmedzovač otvárania s kľúčom

   Pomocou obmedzovača otvárania (jednoducho montovateľná západka) môžete regulovať rozsah otvorenia svojho strešného okna VELUX. Mimoriadne vhodné to je, ak máte doma malé deti. Špeciálny kľúč vám umožňuje odblokovať okno na čistenie. Okno sa na vetranie môže stále otvárať, aj keď je namontovaný obmedzovač otvárania. Upozorňujeme, že tieto obmedzovače sa nemôžu používať na zhora zavesených núdzových únikových strešných oknách VELUX: GPL, GPU, GHL, GHU.

  • Bezpečnostný zámok

   Ak zvažujete vylepšenie bezpečnosti svojej domácnosti, môžete si zakúpiť bezpečnostný zámok okna. Keď je bezpečnostné zariadenie zablokované, nie je možné otvoriť krídlo, funkcia vetrania okna však ďalej funguje. Oceľový bezpečnostný zámok je vhodný pre celý aktuálny sortiment všetkých štandardných strešných okien VELUX (okrem GPU/GPL). Zámok môžete na rám jednoducho namontovať sami.

  • Ovládacie tyče

   Ak je vaše strešné okno VELUX ťažko dosiahnuteľné, môžete si zakúpiť 100 – 180cm teleskopickú tyč (ktorá umožňuje otváranie okien kyvných strešných okien GGL a GGU so stredovým čapom). Ak táto tyč nie je dostatočne dlhá, na zakúpenie je k dispozícii dodatočný 100cm nadstavec k tyči.

 • Vrátenie a záruka
  • Akú záruku poskytujete na výrobky Itzala/VELUX?

   Spoločnosť Altaterra Ltd. vám poskytuje trojročnú záruku na výrobky VELUX a dvojročnú záruku na výrobky Itzala zakúpené v tomto online obchode. Táto záruka nemá žiadny vplyv na vaše zákonné práva.

   Ak chcete výrobok z dôvodu výrobnej chyby vrátiť do troch rokov odo dňa zakúpenia v prípade výrobkov VELUX a do dvoch rokov v prípade Itzala, tu si, prosím, prečítajte o našich postupoch týkajúcich sa vrátenia.

  • Ak som dostal chybné výrobky – čo mám robiť?

   Ak chcete vrátiť chybný výrobok, napíšte nám e-mail na customerservices@itzala.com.

   Pri vracaní poškodeného alebo chybného tovaru budete musieť uviesť svoje potvrdzovacie číslo a poskytnúť nám čo najviac informácií o povahe chyby/poškodenia. To nám pomáha spracovať reklamáciu čo najrýchlejšie. Ak je to možné, požadujeme na overenie vašej reklamácie aj fotografie. Číslo potvrdenia vašej objednávky je uvedené v potvrdzovacom e-maile, ktorý dostávate po zakúpení výrobku(ov) v elektronickom obchode.

   Bez čísla potvrdenia objednávky spoločnosť Itzala nedokáže spracovať refundáciu alebo výmenu. Je povinnosťou zákazníka poskytnúť dokumentáciu, že záručná doba neuplynula.

   Náš prepravca DHL vyzdvihne váš chybný výrobok (vaše chybné výrobky).
   DHL sa s vami spojí pred vyzdvihnutím výrobkov na vami uvedenej adrese a výrobky budú odoslané výrobcovi. Všetky náklady súvisiace s vrátením chybného výrobku znáša Itzala.

  • Objednal som si nesprávny výrobok – čo mám robiť?

   V závislosti od toho, koľko času uplynulo, môžete zrušiť alebo vrátiť svoj nákup (alebo zavolať/obrátiť sa zákaznícky servis na zmenu svojej objednávky).

   Zrušenie nákupu do 24 hodín
   Nákup môžete zrušiť do 24 hodín od zadania objednávky. Ak si želáte zrušiť objednávku a vrátiť tovar, musíte nám to oznámiť odoslaním e-mailu na customerservices@Itzala.com. Po 24 hodinách nevieme zaručiť, že vaša objednávka nebola odoslaná a budete musieť vykonať kroky „Zrušenie nákupu do 14 dní“. Prosím, uveďte pri zadávaní zrušenia číslo potvrdenia svojej objednávky, ktoré je uvedené v potvrdzovacom e-maile, ktorý dostávate po zakúpení výrobku(ov) v elektronickom obchode.

   Zrušenie a vrátenie zakúpeného tovaru v priebehu 14 dní
   V prípade, že svoju kúpu oľutujete, svoje výrobky môžete vrátiť v rámci stanovenej lehoty. Ak si želáte zrušiť objednávku a vrátiť tovar, musíte nám to oznámiť písomnou formou alebo odoslaním e-mailu na customerservices@Itzala.com. Do 14 dní od doručenia tovaru oznámime, či sme prijali vašu žiadosť o zrušenie. Prosím, uveďte pri uskutočňovaní zrušenia číslo potvrdenia svojej objednávky, ktoré je uvedené v potvrdzovacom e-maile, ktorý ste dostali bezprostredne po zakúpení výrobku(ov) v elektronickom obchode.

   Ak si želáte viac informácií o našich zásadách refundácie a vrátenia, kliknite na tento odkaz. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa našich zásad vrátenia, napíšte nám e-mail na: customerservices@itzala.com.

  • Ako by som mal vrátiť výrobky?

   1) Môžete vrátiť iba roletu alebo žalúziu, ktorá ešte nebola namontovaná.

   2) Roletu alebo žalúziu musíte vrátiť v originálnom obale. Obal musí byť riadne zapečatený a zatvorený. Rozličné časti, ktoré sa dodávajú s roletou alebo žalúziou, ako sú skrutkovače, sa musia umiestniť do svojich originálnych vreciek. Zabezpečte, aby v obale pred jeho vrátením neboli prítomné žiadne voľné časti.

   Ak tieto kritériá nie sú splnené, roleta alebo žalúzia sa považuje za „predanú“ a neposkytne sa žiadna výmena ani náhrada. Dôrazne odporúčame, aby ste použili doporučenú poštu, zásielku s potvrdením o doručení alebo iný bezpečný spôsob doručenia. Ponechajte si podací lístok do vrátenia finančnej sumy, keďže nie sme zodpovední za nedodanie vráteného tovaru.

 • Rolety s diaľkovým ovládaním
  • Kedy by som si mal zvoliť rolety na elektrický pohon?

   Rolety na elektrický pohon VELUX sú dokonalým partnerom k elektrickým strešným oknám VELUX a perfektne do nich zapadajú. Ak však nemáte okno na elektrický pohon, no chceli by ste namontovať rolety na elektrický pohon, jednoducho pridajte do svojej objednávky aj ovládací systém KUX 100. Keďže roleta funguje na diaľkové ovládanie, tento druh rolety je vynikajúci pre okná, ktoré sú mimo dosahu alebo tam, kde očakávate časté nastavovanie vnikajúceho svetla.

  • Kedy by som si mal zvoliť rolety na solárny pohon?

   Rolety na solárny pohon VELUX sú veľmi vhodné pre manuálne ovládané strešné okná VELUX a pre strešné okná na solárny pohon VELUX. Keďže roleta je vybavená diaľkovým ovládaním a má batériu, ktorú nabíja slnko, ideálne sa hodí aj pre okná, ktoré sa ťažko dosahujú, alebo tam, kde si často želáte prispôsobovať vnikajúce svetlo. Nie je potrebná žiadna kabeláž.

  • Čo musím vziať do úvahy pri uvažovaní o zakúpení nemanuálnej rolety alebo žalúzie VELUX?

   Pri premýšľaní o zakúpení nemanuálnej rolety alebo žalúzie budete pravdepodobne zvažovať viacero faktorov.

   1. Iba originálne rolety VELUX sú k dispozícii na diaľkové ovládanie. Všetky rolety a žalúzie Itzala sú ovládané manuálne.

   2. Rolety a žalúzie VELUX sú tiež k dispozícii vo verzii na elektrický pohon alebo na solárny pohon. Obidva sú veľmi praktické, keďže umožňujú veľmi jednoducho prispôsobovať polohu roliet alebo žalúzií, a zároveň poskytujú úplnú kontrolu nad denným svetlom. Rolety a žalúzie na diaľkové ovládanie sa veľmi odporúčajú pre okná, ktoré sú mimo dosahu, v nadstavbe alebo vysoko hore v podkroví a pre okná, kde očakávate časté nastavovanie polohy rolety alebo žalúzie.

   Rolety a žalúzie na elektrický pohon sú vhodné iba pre elektrické strešné okná VELUX INTEGRA®. Rolety a žalúzie na solárny pohon sú vhodné pre všetky manuálne ovládané strešné okná VELUX a aj pre všetky strešné okná VELUX INTEGRA® na solárny pohon.

   Oba typy roliet a žalúzií sú na diaľkové ovládanie, ale okrem funkcie naklápania pri žalúzii VELUX na elektrický pohon ich možno ovládať aj manuálne. Diaľkové ovládanie pre rolety a žalúzie na elektrický pohon je na batériu. Diaľkové ovládanie rolety a žalúzie je napájané úspornou, solárne nabíjanou batériou, ktorá vystačí až na 600 úkonov, a to aj v prípade nedostatku slnečného žiarenia na nabíjanie. Rolety a žalúzie na elektrický pohon sú tiež dostupné s io-homecontrol® pre inteligentné funkcie, ako je plánovanie.

   3. Nemanuálne rolety a žalúzie sú k dispozícii ako viaceré verzie. Zatemňujúce rolety a rolety sú k dispozícii vo verziách na elektrický pohon a na solárny pohon. Žalúzie sa dodávajú iba vo verziách s manuálnym ovládaním a na elektrický pohon. Vonkajšie markízy sú k dispozícii vo verziách s manuálnym ovládaním a na solárny pohon. Plisované rolety sú dostupné iba v manuálne ovládanej verzii. Obe rolety sú na diaľkové ovládanie, ale okrem funkcie naklápania pri žalúzii VELUX na elektrický pohon ich možno ovládať aj manuálne. Diaľkové ovládanie pre roletu na elektrický pohon je napájané bežnou batériou a roleta na solárny pohon úspornou, solárne nabíjanou batériou, ktorá vystačí až na 600 úkonov, a to aj v prípade nedostatku slnečného žiarenia na nabíjanie. Roleta na elektrický pohon je tiež k dispozícii s inteligentným io-homecontrol® pre extra funkcie, ako je časové ovládanie. Obe rolety sú vhodné pre už namontované strešné okná VELUX, ale ak by ste si chceli zakúpiť roletu pre okno do plochej strechy VELUX (CFP), budete potrebovať konverznú súpravu (KUX 100). Ide o dodatočný ovládací systém, ktorý umožňuje montáž plisovaných roliet FMG do namontovanej verzie okna CFP. To si vyžaduje samostatnú montáž a napájanie.

   Nakoniec, musíte, samozrejme, zvážiť aj typ rolety alebo žalúzie, ktorú chcete, t. j. či zatemňujúca roleta alebo roleta. Obidve sú k dispozícii ako rolety na elektrický pohon a na solárny pohon, pričom žalúzia VELUX sa dodáva iba s manuálnym ovládaním a na elektrický pohon a vonkajšia markíza na manuálny pohon a na solárny pohon. Plisovaná roleta VELUX je k dispozícii iba s manuálnym ovládaním.

 • Žalúzie Itzala verzus VELUX
  • Aký je najvýznamnejší rozdiel medzi žalúziami Itzala a VELUX?

   Žalúzie Itzala a VELUX sa ľahko čistia a dobre sa hodia do kuchýň a kúpeľní, kde môže byť vysoká vlhkosť.

   Žalúzie VELUX vám umožňujú regulovať množstvo a smer vnikajúceho svetla do miestnosti – a to aj vtedy, keď je okno otvorené. Lamely nemajú žiadne otvory, čo zabraňuje vnikaniu neželaného svetla do miestnosti. Môžete si zvoliť spomedzi deviatich klasických farieb a manuálne alebo diaľkovo ovládaných žalúzií. Naklápací mechanizmus na manuálne ovládanej rolete možno umiestniť do želanej výšky ovládania. Žalúzia VELUX sa dodáva s trojročnou zárukou.

   Žalúzie Itzala sú žalúzie za nízku cenu, ktoré vám umožňujú prispôsobovať množstvo, ako aj smer svetla vnikajúceho do miestnosti. Sú dostupné v bielej farbe a majú systém ovládania bez povrázka. Žalúzie Itzala zakúpené prostredníctvom online obchodu majú dvojročnú záruku.

 • Rolety Itzala verzus VELUX
  • Aký je najvýznamnejší rozdiel medzi zatemňujúcimi roletami Itzala a VELUX?

   Zatemňujúce rolety VELUX sú rolety špičkovej kvality, ktoré ponúkajú 100% zatemnenie – cez noc alebo cez deň, ako aj účinnú ochranu pred teplom. Zatemňujúce rolety VELUX sú vyrobené z polyesteru odolného proti nečistotám so špeciálnou hliníkovou vrstvou na zadnej strane, ktorá v zime pomáha uchovávať teplo a v lete odráža slnečné teplo. Dodávajú sa v širokej palete farieb so vzormi alebo bez nich, pričom si môžete zvoliť medzi verziou s manuálnym alebo diaľkovým ovládaním. Roleta sa pohybuje v štíhlej vrchnej drážke a bočných hliníkových drážkach a na okne sa môže nastaviť do akejkoľvek polohy. Bočné drážky sú zvnútra čierne, aby sa zabránilo prepúšťaniu svetla dovnútra okolo rohov. Zatemňujúce rolety VELUX sa zakupujú prostredníctvom online obchodu VELUX a majú trojročnú záruku.

   Zatemňujúce rolety Itzala sú kvalitné rolety, ktoré sa môžu ponúkať za nízku cenu, lebo sa vyrábajú vo veľkom. Ponúka takmer úplné zatemnenie a veľmi jednoducho sa používa. Tkanina predstavuje trvanlivú kombináciu polyesteru a gumotextílie, ktorá neprepúšťa svetlo a je odolná proti nečistotám. Rolety Itzala sú k dispozícii v troch rozličných farbách. Roleta prilieha do štíhleho hliníkového rámu, v ktorom sa pohybuje a ktorý umožňuje nastavenie rolety vo viacerých polohách. Zatemňujúce rolety VELUX zakúpené prostredníctvom online obchodu VELUX majú dvojročnú záruku.

  • Aký je najvýznamnejší rozdiel medzi roletami Itzala a VELUX?

   Roleta VELUX je k dispozícii v 37 rozličných farbách a vzoroch. Má systém plynulého polohovania, čo znamená, že sa môže umiestniť do akejkoľvek polohy na okne. Rolety VELUX sú k dispozícii vo verzii s manuálnym ovládaním a na diaľkové ovládanie. Rolety VELUX na manuálne ovládanie s ovládacou rukoväťou a diaľkovým ovládaním VELUX sa pohybujú v bočných drážkach, ktoré sú vyrobené z prírodného eloxovaného hliníka. Tieto drážky zabezpečujú hladké fungovanie, voľné nastavenie rolety a zabraňujú prepúšťaniu svetla dovnútra okolo rohov. Manuálne ovládané rolety VELUX s háčikmi sa dodávajú bez vrchných a bočných lemov a môžu sa nastaviť v troch rozličných výškach. Roleta VELUX sa dodáva s trojročnou zárukou.

   Rolety Itzala sú rolety za nízku cenu, ktoré sú dostupné v dvoch farbách: tmavomodrej a béžovej. Roleta má robustný mechanizmus navíjača a trojpolohovú okennú sponu. Rolety VELUX zakúpené prostredníctvom online obchodu majú dvojročnú záruku.

  • Aký je najvýznamnejší rozdiel medzi roletami Itzala a VELUX?

   Roleta VELUX je k dispozícii v 37 rozličných farbách a vzoroch. Má systém plynulého polohovania, čo znamená, že sa môže umiestniť do akejkoľvek polohy na okne. Rolety VELUX sú k dispozícii vo verzii s manuálnym ovládaním a na diaľkové ovládanie. Rolety VELUX na manuálne ovládanie s ovládacou rukoväťou a diaľkovým ovládaním VELUX sa pohybujú v bočných drážkach, ktoré sú vyrobené z prírodného eloxovaného hliníka. Tieto drážky zabezpečujú hladké fungovanie, voľné nastavenie rolety a zabraňujú prepúšťaniu svetla dovnútra okolo rohov. Manuálne ovládané rolety VELUX s háčikmi sa dodávajú bez vrchných a bočných lemov a môžu sa nastaviť v troch rozličných výškach. Roleta VELUX sa dodáva s trojročnou zárukou.

   Rolety Itzala sú rolety za nízku cenu, ktoré sú dostupné v dvoch farbách: tmavomodrej a béžovej. Roleta má robustný mechanizmus navíjača a trojpolohovú okennú sponu. Rolety VELUX zakúpené prostredníctvom online obchodu majú dvojročnú záruku.

  • Aký je najvýznamnejší rozdiel medzi vonkajšími markízami Itzala a VELUX?

   Vonkajšie markízy Itzala a VELUX znižujú množstvo tepla v miestnosti, pričom zároveň rozptyľujú vnikajúce svetlo. Vonkajšia markíza efektívne znižuje vstup tepla do vašej miestnosti znižovaním množstva priamych lúčov slnka. Takisto dokáže tlmiť hluk hustého dažďa. Vonkajšia markíza VELUX a aj Itzala sú k dispozícii iba v čiernej priehľadnej sieťovine

   Markíza VELUX je dostupná v manuálne ovládanej verzii, ako aj vo verzii na solárny pohon a na elektrický pohon, s diaľkovým ovládaním a plynulým polohovaním. Vonkajšia markíza VELUX sa dodáva s trojročnou zárukou.

   Vonkajšia markíza Itzala je k dispozícii iba s manuálnym ovládaním s háčikmi. Vonkajšie markízy VELUX zakúpené prostredníctvom online obchodu majú dvojročnú záruku.

 • Dodanie
  • Ktorý kuriér dodá moju objednávku?

   Na doručovanie našich roliet a žalúzií využívame iba známych prepravcov. V prípade Itzala.pl vašu objednávku priamo k vašim dverám doručí DPD.

  • Aká je vaša dodacia lehota?

   Vaša roleta alebo žalúzia by v závislosti od miesta určenia mala prísť zvyčajne do 5 – 7 pracovných dní. Pracovné dni sú: pondelok – piatok okrem sviatkov a víkendov. Viac informácií o medzinárodných dodávkach nájdete v sekcii Medzinárodná dodávka.

  • Čo robiť, ak je môj balík doručený poškodený?

   Ak chcete vrátiť chybný výrobok, napíšte nám e-mail s krátkym popisom a údajmi svojej objednávky prostredníctvom e-mailu na customerservices@itzala.com.

   Pri vracaní poškodeného alebo chybného tovaru budete musieť uviesť svoje potvrdzovacie číslo a poskytnúť nám čo najviac informácií o povahe chyby/poškodenia. To nám pomáha spracovať reklamáciu čo najrýchlejšie. Ak je to možné, požadujeme na overenie vašej reklamácie aj fotografie. Číslo potvrdenia vašej objednávky je uvedené v potvrdzovacom e-maile, ktorý dostávate po zakúpení výrobku(ov) v elektronickom obchode.

   Bez čísla potvrdenia objednávky nie sme schopní spracovať refundácie alebo výmeny. Je povinnosťou zákazníka poskytnúť dokumentáciu, že záručná doba neuplynula.

   DHL sa s vami spojí pred vyzdvihnutím výrobkov na vami uvedenej adrese a výrobky budú odoslané výrobcovi. Všetky náklady súvisiace s vrátením chybných výrobkov znášame my.

   Náš prepravca vyzdvihne váš chybný výrobok (vaše chybné výrobky). Prepravca sa s vami spojí pred vyzdvihnutím výrobkov na vami uvedenej adrese a výrobky budú odoslané výrobcovi. Všetky náklady súvisiace s vrátením chybného výrobku znáša Altaterra Ltd.

  • Čo sa stane, keď pri doručení výrobku nie som doma?

   Ak nie ste doma, keď príde prepravca, zvyčajne vám zanechá oznámenie a pokúsi sa o doručenie druhý raz. Ak sa im doručenie nevydarí ani na druhý raz, zanechajú vám ďalšie oznámenie, kde uvedú adresu, na ktorej si roletu alebo žalúziu môžete vyzdvihnúť. Budete mať na to jeden týždeň. Po uplynutí tejto lehoty nám roleta alebo žalúzia bude vrátená a my uskutočníme refundáciu na účet vašej kreditnej karty.

  • Čo sa stane, keď pri doručení výrobku nie som doma?

   Ak nie ste doma, keď príde prepravca, zvyčajne vám zanechá oznámenie a pokúsi sa o doručenie druhý raz. Ak sa im doručenie nevydarí ani na druhý raz, zanechajú vám ďalšie oznámenie, kde uvedú adresu, na ktorej si roletu alebo žalúziu môžete vyzdvihnúť. Budete mať na to jeden týždeň. Po uplynutí tejto lehoty nám roleta alebo žalúzia bude vrátená a my uskutočníme refundáciu na účet vašej kreditnej karty.

  • Aký je poplatok za doručenie?

   Účtujeme 6 EUR vrátane DPH za objednávku. Máme jednotný poplatok za doručenie – náklady sú rovnaké bez ohľadu na množstvo výrobkov, ktoré si objednáte. Viac informácií o medzinárodných dodávkach nájdete v sekcii Medzinárodná dodávka.

  • Ako môžem sledovať stav svojej objednávky?

   Pri odoslaní výrobku(ov) vám pošleme e-mail. E-mail obsahuje sledovacie číslo, ktoré vám umožňuje na stránke prepravcu sledovať vašu zásielku počas celej cesty až k vám.

 • Všeobecné informácie o roletách a žalúziách
  • Môžem skombinovať zatemňujúcu roletu s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, zatemňujúcu roletu je možné na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany skombinovať aj s vonkajšími markízami a so sieťkami proti hmyzu na zabezpečenie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Môžem skombinovať kombinovanú roletu s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, kombinovanú roletu VELUX je možné na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany skombinovať aj s vonkajšími markízami a so sieťkami proti hmyzu na zabezpečenie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Môžem skombinovať vonkajšiu markízu s inými roletami a žalúziami

   Áno, vonkajšiu markízu je možné na dosiahnutie dodatočnej regulácie svetla a komfortu skombinovať s ľubovoľným druhom vnútornej rolety alebo žalúzie. Na zabezpečenie prostredia bez hmyzu môžete pridať aj sieťku proti hmyzu. Upozorňujeme však, že ak skombinujete vonkajšiu markízu s interiérovou roletou na solárny pohon, schopnosť solárnych článkov interiérovej rolety alebo žalúzie dobíjať batérie bude znížená alebo eliminovaná. Pripomíname tiež, že rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon nemožno kombinovať.

  • Môžem skombinovať Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie VELUX je možné skombinovať aj s vonkajšou markízou na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany a so sieťkou proti hmyzu na dosiahnutie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Môžem skombinovať plisovanú roletu s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, plisovanú roletu je možné na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany skombinovať aj s vonkajšími markízami VELUX a so sieťkami proti hmyzu VELUX na zabezpečenie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Môžem skombinovať roletu s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, roletu je možné na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany skombinovať s vonkajšími markízami a so sieťkami proti hmyzu na zabezpečenie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Môžem skombinovať žalúziu s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, žalúziu je možné na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany skombinovať aj s vonkajšími markízami a so sieťkami proti hmyzu na zabezpečenie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Môžem skombinovať zatemňujúcu roletu a vonkajšiu markízu s inými roletami a žalúziami VELUX?

   Áno, zatemňujúcu roletu VELUX a vonkajšie markízy je možné na dosiahnutie prostredia bez hmyzu skombinovať so sieťkou proti hmyzu.

  • Môžem skombinovať Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie a vonkajšie markízy s inými roletami alebo žalúziami VELUX?

   Áno, Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie VELUX a vonkajšie markízy je možné na dosiahnutie prostredia bez hmyzu skombinovať so sieťkou proti hmyzu.

  • Môžem skombinovať sieťku proti hmyzu a roletu alebo žalúziu VELUX?

   Sieťka proti hmyzu VELUX sa môže na dosiahnutie dodatočnej regulácie svetla kombinovať so všetkými vnútornými roletami a žalúziami VELUX. Sieťka proti hmyzu sa môže na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany kombinovať aj s vonkajšími markízami VELUX a vonkajšími roletami. Sieťka proti hmyzu sa montuje na vnútornú stenu, nie priamo na okno. Ak máte namontovanú inú roletu alebo žalúziu, máte možnosť vyrolovať ju hore a dole a zatvoriť a otvoriť okno, ako si želáte. Ak sa vaše okno a/alebo roleta či žalúzia ovládajú manuálne, sieťka proti hmyzu sa pri otváraní a zatváraní okna musí zrolovať hore.

   Ak máte otvorené kyvné okno, odporúčame, aby ste okno na zabránenie poškodeniu okna alebo sieťky proti hmyzu zablokovali v otvorenej alebo zatvorenej polohe pomocou bezpečnostných poistiek.

  • Môžem skombinovať roletu a vonkajšiu markízu s inými roletami alebo žalúziami VELUX?

   Áno, roletu a vonkajšiu markízu VELUX je možné na dosiahnutie prostredia bez hmyzu skombinovať so sieťkou proti hmyzu.

  • Aká je životnosť sú rolety Itzala?

   Testované s dôrazom na dlhú životnosť. Každá roleta sa testuje 7 000-krát na overenie jej spoľahlivosti a trvanlivosti.

  • Aká je životnosť roliet VELUX?

   Testované s dôrazom na dlhú životnosť. Každá roleta sa testuje 10 000-krát na overenie jej spoľahlivosti a trvanlivosti.

  • Je l'ahká vonkajšia roleta tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Ľahká vonkajšia roleta VELUX zachytí slnečné lúče, skôr než dopadnú na sklo okna. Pomáha tak udržať vašu domácnosť chladnú aj počas teplých slnečných dní. Odolná, ľahká a na husto tkaná látka zaisťuje zatemnenie, pre lepší nočný spánok. Moderný dizajn dokonale ladí so strechou. Nechýba ani vopred spárovaný ovládací spínač na jednoduchú obsluhu a rýchlu a bezproblémovú inštaláciu.

  • Je zatemňujúca roleta tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Zatemňujúce rolety sú vyrobené z nepriesvitnej tkaniny, ktorá účinne zabraňuje vnikaniu svetla. Môžu vám pomôcť zabezpečiť dobrý nočný spánok alebo oddychové zdriemnutie počas dňa a odporúčajú sa pre kúpeľne a detské izby. Takisto sa dokonale hodia pre domáce kiná a hosťovské izby.

  • Je kombinovaná roleta tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Kombinovaná roleta VELUX je kombináciou klasickej zatemňujúcej rolety a plisovanej rolety VELUX – plisovaná roleta je pripevnená k spodnej časti zatemňujúcej rolety. Kombinovaná roleta vám prostredníctvom zatemňujúcej rolety umožní zabrániť vnikaniu svetla podľa vašich želaní. Polopriehľadnú plisovanú roletu potom môžete použiť na rozptýlenie zvyšného svetla, ktoré vniká do miestnosti. Kombinovaná roleta VELUX je ideálnym riešením pre ľubovoľnú miestnosť, kde potrebujete flexibilitu zatemnenia v kombinácii s tlmenejším, mäkším svetlom plisovanej rolety, t. j. v miestnostiach, pre ktoré sa môžu meniť vaše potreby v závislosti od hodiny dňa, napr. kúpeľne, detské izby, obývačky a miestnosti s televízorom. Tiež sa veľmi dobre hodí pre hosťovské izby a domáce kancelárie.

  • Je vonkajšia markíza tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Hlavným účelom vonkajšej markízy je tepelná ochrana. Je to exteriérová roleta, ktorá zabraňuje vnikaniu priamych lúčov slnka a môže značne znížiť vstup tepla. Vonkajšie markízy sú vyrobené zo sieťoviny odolnej voči poveternostným vplyvom, takže majú dlhú životnosť. Odporúčame ich pre všetky miestnosti, kde by ste chceli znížiť teplo a zvýšiť komfort.

  • Je roleta Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie VELUX je vyrobená z dvojito plisovanej polyesterovej zatemňujúcej látky s vnútornou voštinovou štruktúrou z hliníka, ktorá účinne zabraňuje vnikaniu svetla. Zlepšuje tiež izolačný účinok okna, čím vylepšuje klímu interiéru. Vďaka tomu je v kombinácii s elegantným vzhľadom a flexibilným polohovaním ideálnym riešením pre kúpeľne a obývačky.

  • Je sieťka proti hmyzu tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Sieťka proti hmyzu VELUX zabraňuje vniknutiu všetkých nepozvaných hostí, ako sú muchy a hmyz, pričom vám zároveň umožňuje užívať si čerstvý vzduch z otvoreného strešného okna. Sieťka proti hmyzu sa montuje priamo na stenu. Vyrába sa z trvanlivej, priehľadnej sieťoviny, ktorá sa ľahko čistí a nebráni vášmu výhľadu ani vnikajúcemu svetlu. Keď sa nepoužíva, sieťka je úhľadne uložená v štíhlej hornej lište. Odporúčame sieťku proti hmyzu pre všetky miestnosti, ktoré by ste chceli udržiavať dobre vetrané a bez hmyzu.

  • Je plisovaná roleta tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Plisovaná roleta VELUX je vyrobená z priehľadnej polyesterovej látky, ktorá jemne rozptyľuje vnikajúce svetlo, pričom vašej miestnosti dodáva dekoratívny nádych – najmä lietajúca, manuálne ovládaná roleta, ktorá sa nepripevňuje ani k spodnej časti, a ani k vrchnej časti okna. Poskytuje vám to ešte väčšiu kontrolu nad vaším výhľadom a množstvom vnikajúceho denného svetla. Okrem toho vám to umožňuje vytvárať farebné a originálne svetelné efekty, ktoré doplnia vašu miestnosť. Plisované rolety odporúčame pre obývačky a jedálne, veľmi dobre sa však hodia aj do kancelárií a chodieb. Plisovaná roleta je vyrobená konkrétne pre strešné okná VELUX.

  • Je roleta tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Ak hľadáte dostupný spôsob na dosiahnutie základného súkromia, pričom má byť naďalej umožnené vnikanie prirodzeného svetla, roleta je tá správna voľba pre vás. Rolety sú vyrobené z priehľadnej polyesterovej látky, ktorá rozptyľuje vnikajúce svetlo v rôznej miere v závislosti od farby rolety. Takže roleta je veľmi dekoratívna a pomáha vám vytvárať harmonické svetlo vo vašej miestnosti. Rolety sa veľmi odporúčajú pre obývačky a jedálne, dobre sa však hodia aj do kancelárií, chodieb a detských izieb.

  • Je žalúzia tým správnym riešením pre moju miestnosť a potreby?

   Žalúzie sú vyrobené z lakovaných hliníkových lamiel, ktoré vám umožňujú prispôsobovať množstvo, ako aj smer vnikajúceho svetla – pričom vytvárajú nádherné efekty osvetlenia vo vašom domove. Žalúzie sú odolné voči vode a škvrnám a ľahko sa čistia. Preto sú ideálnym riešením pre kuchyne, kúpeľne a iné miestnosti, kde sa stretávate s vysokou vlhkosťou. Keďže žalúzia vám uľahčuje aj regulovanie svetla, veľmi dobre sa hodí aj do obývačky a jedálne, chodby, ako aj detskej izby.

  • Prečo by som si mal zvoliť kombináciu Dvojito plisované rolety a vonkajšej markízy (FOP)?

   Ak si želáte slobodu a flexibilitu, zvoľte si riešenie Dvojito plisované rolety a vonkajšej markízy VELUX 2 v 1. Dvojito plisované rolety dodá vašej miestnosti elegantný nádych a pri skombinovaní s vonkajšou markízou zabráni vniknutiu svetla, pričom zlepšuje izolačný účinok vášho okna – čím pomáha chrániť vás pred teplom. To vám pomôže vytvoriť v interiéri vylepšenú klímu.

  • Kedy by som si mal zvoliť kombináciu rolety a vonkajšej markízy (ROP)?

   Riešenie rolety a vonkajšej markízy VELUX 2 v 1 je veľmi flexibilné. Roleta je vyrobená z priehľadnej látky, ktorá zmäkčuje vnikajúce svetlo – atraktívny spôsob na dosiahnutie základného súkromia, pričom súčasne umožňuje vnikanie prirodzeného svetla. Vonkajšia markíza eliminuje priame lúče slnka a účinne znižuje vstup tepla do vašej miestnosti. Tieto dve rolety je možné ovládať nezávisle – vďaka čomu sú jedným z našich najflexibilnejších riešení v oblasti roliet.

  • Kedy by som si mal zvoliť vonkajšiu markízu Itzala?

   Dokonca aj v zime sa strešné okná môžu nepríjemne rozhorúčiť, vonkajšia markíza Itzala však tento problém prekoná zatienením skla zvonka. Vonkajšia markíza významne znižuje objem vnikajúceho tepla a zabraňuje slnku, aby nežiarilo na okennú tabuľu. Tiež príjemne rozptyľuje vnikajúce svetlo. Markíza zo skleného vlákna potiahnutého PVC je odolná proti hnitiu a nečistote a môže sa používať na tlmenie hluku prudkého dažďa predtým, ako dopadne na sklo. Keď sa markíza nepoužíva, je diskrétne pripevnená a chránená vnútri krytu okna. Vonkajšia markíza Itzala je k dispozícii pre strešné okná VELUX. Upozorňujeme, že vonkajšia markíza Itzala nie je kompatibilná so strešnými oknami VELUX INTEGRA® (strešné okná na elektrický pohon).

  • Kedy by som si mal zvoliť zatemňujúcu roletu Itzala?

   Zatemňujúca roleta Itzala je k dispozícii pre strešné okná VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea a je vynikajúcim riešením, ak si želáte zabrániť vnikaniu svetla. Roleta je vyrobená z pevnej, nečistote odolnej kombinácie polyesteru a ľahkej a odolnej pogumovanej tkaniny. Pohybuje sa v štíhlom hliníkovom ráme, ktorý umožňuje nastavenie rolety vo viacerých polohách.

  • Kedy by som si mal zvoliť roletu Itzala?

   Rolety Itzala sú rolety za nízku cenu, ktoré sú dostupné v tmavomodrej a béžovej. Roleta má robustný mechanizmus navíjača a trojpolohovú okennú sponu. Je vyrobená z polyesterovej tkaniny, ktorá zabezpečuje dlhodobú životnosť. Ak hľadáte roletu za najnižšiu cenu pre svoje okno, roleta Itzala je vašou prvou voľbou. Roleta je k dispozícii pre strešné okná VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea.

  • Kedy by som si mal zvoliť žalúziu Itzala?

   Žalúzia Itzala sa hodí do strešných okien VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea. Roleta poskytuje vynikajúcu reguláciu slnečného svetla s klasickým a štýlovým žalúziovým efektom, ku ktorému sa dizajnéri a architekti neustále vracajú – a to za veľmi nízku cenu. Roleta je biela a má úhľadné ovládanie bez povrázka. Lakované hliníkové lamely sú ideálne do vlhkého prostredia, ako sú kuchyne a kúpeľne.

  • Kedy by som si mal zvoliť vonkajšiu markízu VELUX?

   Vonkajšia markíza VELUX je vonkajšia markíza, ktorá sa dokonale hodí na zastavenie silného slnečného svetla a tepla ešte predtým, ako dopadne na vaše strešné okno. Keď sa vonkajšia markíza nepoužíva, je nenápadne skrytá vo vrchnom kryte. Pri roztiahnutí až po spodok okenného rámu polopriehľadná tkanina eliminuje priame lúče slnka a dokáže účinne znížiť teplo vo vašej miestnosti – pričom vám naďalej umožňuje viditeľnosť smerom von. Roleta sa môže nastaviť do akejkoľvek polohy a môže sa používať aj s otvoreným oknom. Vonkajšie markízy sa preto ideálne hodia pre miestnosti, kde si želáte účinnú ochranu pred teplom, výhľad a denné svetlo súčasne.

  • Kedy by som si mal zvoliť zatemňujúcu roletu VELUX?

   Zatemňujúca roleta VELUX je vyrobená konkrétne pre originálne strešné okná VELUX. Poskytuje vám 100% zatemnenie počas dňa a aj v noci a má reflexnú hliníkovú vrstvu, ktorá v lete odráža slnečné teplo a v zime uchováva teplo. Môže sa nastaviť do akejkoľvek polohy a pohybuje sa v štíhlej hliníkovej vrchnej drážke a bočných drážkach, ktoré sú z vnútornej strany čierne, aby sa zabránilo prepúšťaniu svetla dovnútra okolo rohov. Zatemňujúce rolety sú ideálne na montáž v kúpeľniach, detských izbách, domácich kinách a miestnostiach, kde sa cítite vyrušovaný blikajúcimi pouličnými svetlami, svetlami okoloidúcich áut alebo jednoducho chcete regulovať vnikajúce svetlo alebo znižovať tepelný zisk a tepelnú stratu.

  • Kedy by som si mal zvoliť roletu VELUX?

   Rolety VELUX poskytujú základné súkromie, pričom zároveň naďalej prepúšťajú prirodzené svetlo. Rolety VELUX sa pohybujú v hliníkových bočných drážkach a môžu sa nastaviť do akejkoľvek polohy na okne. Roleta je účinné a praktické riešenie, ktoré ponúka ochranu a dobrý vzhľad. Rolety sú preto dobre vodné pre obývačky, domáce kancelárie, detské izby a iné izby, kde si želáte základné súkromie a schopnosť rozptyľovať svetlo. Roleta je vyrobená konkrétne pre originálne strešné okná VELUX.

  • Kedy by som si mal zvoliť žalúziu VELUX?

   Žalúzia VELUX vám poskytuje úplnú kontrolu svetla, keďže lamely nemajú žiadne otvory a môžu sa nastaviť na želaný uhol – a to aj vtedy, keď je okno otvorené. Žalúzia je optimálnym riešením pre miestnosti, kde si želáte nastaviť množstvo a smer vnikajúceho svetla – v skutočnosti je to pravdepodobne jedno z najflexibilnejších dostupných tieniacich riešení. Má vysokú schopnosť zatemnenia, keď je úplne zatvorená. Keď je žalúzia otvorená, vie so svojím jedinečným naklápacím mechanizmom ponúknuť úplné spektrum efektov osvetlenia.

   Keďže žalúzie sú vyrobené z hliníka a majú štíhle bočné drážky, veľmi ľahko sa utierajú a sú ideálnym riešením pre ľubovoľnú miestnosť vo vašom dome, ktorá má vysokú vlhkosť, ako sú kuchyne a kúpeľne. Na ďalšiu ochranu pred teplom môžete žalúziu skombinovať s exteriérovou vonkajšou markízou VELUX. Žalúzia je k dispozícii v 2 klasických farbách a je vyrobená konkrétne pre strešné okná VELUX.

  • Môžem skombinovať zatemňujúcu roletu s inými roletami alebo žalúziami?

   Áno, zatemňujúcu roletu je možné na dosiahnutie dodatočnej tepelnej ochrany skombinovať aj s vonkajšími markízami a so sieťkami proti hmyzu na zabezpečenie prostredia bez hmyzu. Pripomíname však, že nemôžete kombinovať rolety a žalúzie na elektrický pohon a na solárny pohon.

  • Kedy by som si mal zvoliť plisovanú roletu?

   Plisovaná roleta VELUX poskytuje vynikajúci spôsob na reguláciu denného svetla vo vašej miestnosti. Roleta je dostupná s hliníkovými alebo bielymi vrchnými a bočnými drážkami a umožňuje vám vytvárať farebné a originálne svetelné efekty, ktoré doplnia vašu osobnú voľbu nábytku a výzdobu. Plisovaná roleta uľahčuje tiež nastavenie vnikajúceho denného svetla, pretože sa môže umiestniť kdekoľvek na okne, keďže nie je pripevnená – či už na vrchu alebo na spodku. To je to, čomu hovoríme „lietajúca“ roleta. Poskytuje základné súkromie a lepšiu reguláciu slnečného svetla, vďaka čomu je roleta ideálna na namontovanie v obývačkových alebo jedálenských priestoroch.

  • Kedy by som si mal zvoliť kombinovanú roletu?

   Kombinovaná roleta VELUX je zatemňujúca roleta a plisovaná roleta v jednom. Zatemňujúce rolety sú vyrobené z polyesteru odolného proti nečistotám so špeciálnou hliníkovou vrstvou na zadnej strane, ktorá v zime uchováva teplo v miestnosti a v lete odráža slnečné teplo. Plisovaná roleta, ktorá je upevnená na spodku zatemňujúcej rolety, vám umožňuje regulovať vnikajúce svetlo. S dvoma roletami v jednom je kombinovaná roleta VELUX (2 funkcie v 1 výrobku pre optimálnu kontrolu dňa a noci) ideálnym riešením pre akúkoľvek miestnosť, kde sa vyžaduje flexibilita zatemnenia v kombinácii s tlmenejším, mäkším svetlom plisovanej rolety, napr. spálne a miestnosti s televízorom. Kombinovaná roleta je vyrobená konkrétne pre strešné okná VELUX.

  • Kedy by som si mal zvoliť Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie?

   Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie VELUX kombinuje elegantný vzhľad klasických plisovaných roliet s izolačnou silou hliníkovej vrstvy. Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie poskytuje efekt tlmeného svetla a počas zimy uchováva teplo v interiéri. Môže sa umiestniť kdekoľvek na okne, zlepšuje komfort a teplotu v miestnosti a je vynikajúcim spôsobom na zvýšenie energetickej účinnosti vášho domova. Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie sú veľmi vhodné do kúpeľní. Dvojito plisovaná roleta pre úsporu energie je vyrobená konkrétne pre strešné okná VELUX.

  • Čo musím vziať do úvahy pri uvažovaní o zakúpení sieťky proti hmyzu VELUX?

   Hlavným účelom sieťky proti hmyzu VELUX je zabrániť vniknutiu všetkých nepozvaných hostí, ako sú muchy a hmyz, pričom vám zároveň umožňuje užívať si čerstvý vzduch z otvoreného strešného okna. Sieťky proti hmyzu VELUX pokrývajú celú oblasť okna a sú vyrobené z trvanlivej priehľadnej tkaniny, ktorá nebráni vášmu výhľadu. V dôsledku uvedeného sú dve veci, ktorých si treba byť vedomý pri výbere sieťky proti hmyzu VELUX.

   1. Ak chcete regulovať množstvo denného svetla, ktoré vniká do vašej miestnosti, budete potrebovať dodatočnú roletu alebo žalúziu. Sieťky proti hmyzu VELUX sa môžu na regulovanie denného svetla jednoducho kombinovať s roletou alebo žalúziou VELUX.

   2. Sieťka proti hmyzu sa montuje na vnútornú stenu, nie priamo na okno. Pri objednávaní sieťky proti hmyzu odmerajte šírku otvoru okna na vnútornej stene, aby ste našli správnu veľkosť sieťky proti hmyzu. Sieťky proti hmyzu sú dostupné v rozličných šírkach s týmito troma výškami: 1600 mm, 2000 mm a 2400 mm. Výšku možno prispôsobiť, ale šírku nie. Ak máte okno s vertikálnymi prvkami, budete potrebovať dve sieťky proti hmyzu. Upozornenie: Vo väčšine prípadov budete musieť odrezať sieťku proti hmyzu tak, aby sa hodila do veľkosti vášho otvoru okna. Návod je pripojený k doručenému výrobku.

 • Platby, ceny a zľavy
  • Môžete poskytnúť dodatočnú zľavu na hromadnú objednávku?

   Nie. Výrobky Itzala už vyrábame vo veľkom, takto udržujeme nízke ceny. Cena výrobkov VELUX je už o 20% nižšia, ako keby ste si ich zakúpili priamo od VELUX.

  • Ako zistím cenu rolety alebo žalúzie, ktorú chcem?

   Ceny sa líšia v závislosti od druhu vášho okna, výberu rolety alebo žalúzie, farby atď., pričom budete musieť absolvovať celý proces výberu vašich roliet a žalúzií, aby ste zistili správnu cenu. Zdôrazňujeme, že ušetríte 20 % z cenníkovej ceny VELUX pre všetky rolety a žalúzie VELUX v elektronickom obchode a že rolety a žalúzie Itzala sú alternatívne výrobky za nízku cenu oproti originálnym roletám a žalúziám VELUX. Viac informácií o medzinárodných dodávkach nájdete v sekcii Medzinárodná dodávka.

  • Aké možnosti platby ponúkate?

   Platbu je možné uskutočniť prostredníctvom kariet VISA, VISA Electron alebo MASTERCARD. Budete požiadaný, aby ste zadali číslo svojej kreditnej karty, dátum konca platnosti a trojmiestny bezpečnostný kód. Tieto informácie sa prostredníctvom bezpečnostného šifrovania posielajú priamo do banky na overenie, či je vaša kreditná alebo debetná karta platná. Po overení vašej karty vám prostredníctvom e-mailu zašleme potvrdenie objednávky. Príslušná suma bude na vašu kreditnú alebo debetnú kartu naúčtovaná v deň odoslania tovaru.

  • Zdá sa, že váš systém neakceptuje moju kreditnú kartu – čo mám robiť?

   Platbu v tomto elektronickom obchode je možné uskutočniť prostredníctvom kariet VISA, VISA Electron alebo MASTERCARD. Ak nemáte niektoré z týchto platobných riešení, nebudete môcť v našom obchode nakupovať. Ak sa pokúšate zaplatiť jedným z uvedených spôsobov a vaša kreditná karta je odmietnutá, môže to byť preto, lebo ste zadali nesprávne číslo karty, dátum konca platnosti alebo bezpečnostné číslo. Ak sú všetky vaše údaje správne a naďalej dostávate chybové hlásenie, prosím, skontaktujte sa so svojou banku alebo finančným ústavom.

  • Je zaplatenie vo vašom elektronickom obchode bezpečné?

   Áno, v tomto elektronickom obchode môžete nakupovať bezpečne, pretože sme prijali všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré sa očakávajú od uznávaného európskeho výrobcu.

   Počas procesu nakupovania budete presmerovaný na náš bezpečný server, ktorý spracováva všetky vaše citlivé informácie vrátane údajov o vašej karte. Tento server umožňuje šifrovanie Secure Sockets Layer (SSL) medzi vaším prehliadačom a nami, aby sme údaje zabezpečili pred zneužitím. Prehliadač v spodnej časti stránky zobrazuje zámok a adresa stránky začína s „https“ – oboje je znakom, že ste pripojený k bezpečnému serveru.

   Certifikát nášho servera vydal Verisign, čo je jeden z najväčších takýchto poskytovateľov na svete, pričom platnosť nášho certifikátu si môžete skontrolovať v reálnom čase na stránke VeriSign kliknutím na VeriSign Secured Seal.

 • Rozličné
  • Máte rolety a žalúzie pre vertikálne a ploché strešné okná? 

   VELUX ponúka rolety a žalúzie pre ploché strešné okná VELUX a tiež pre vertikálne prídavné prvky pre strešné okná VELUX, dané výrobky však, žiaľ, neponúkame v našom obchode.

  • Robíte rolety a žalúzie na zákazku?

   VELUX ponúka mnohé farby a vzory pre mnoho rozličných druhov roliet a žalúzií a okien, ale nevyrábame rolety a žalúzie na zákazku.

  • Ako identifikujem svoju značku a rozmer?

   Na identifikáciu značky, typu a rozmeru okna, ktoré je už namontované vo vašom dome, si pozrite odkaz na štítku okna na vrchu vášho okna. Štítky okien majú odlišný vzhľad podľa modelu vášho okna. Ak hľadáte obrázok a vysvetlenie štítku okna VELUX, pozrite sem. Alebo použite našu tabuľku veľkostí na identifikáciu kódu pre svoje strešné okno VELUX.

   Rolety a žalúzie Itzala nie sú vhodné len pre strešné okná VELUX a FAKRO, ale aj pre strešné okná značky Keylite, Dakstra a RoofLITE. Keylite však neuvádza rozmer na identifikačnom štítku. Keylite používa výrobné číslo. Budete musieť odmerať rozmer vnútorného skla a použiť túto tabuľku na nájdenie správneho kódu.

  • Ako môžem čistiť svoju roletu či žalúziu?

   Presné postupy čistenia závisia, samozrejme, od druhu rolety, ktorý si zvolíte. Väčšina roliet a žalúzií VELUX je však vyrobená z trvanlivej tkaniny odpudzujúcej špinu, ktorá sa dá ľahko čistiť vlhkou látkou. Návod na čistenie je priložený, keď dostanete svoj výrobok.

  • Poskytujete vzorky materiálu roliet?

   Áno, ale iba pre rolety a žalúzie VELUX. Vzorky roliet a žalúzií sú veľmi nápomocné v rozhodovacom procese a možno ich nájsť na stránke so vzorkami látky.

  • Sú rolety a žalúzie VELUX originálne?

   Áno, Itzala.pl, ktorá obchoduje ako Altaterra Ltd., je autorizovaným predajcom značky VELUX. Naše rolety a žalúzie VELUX sú originálne a dodáva ich priamo VELUX.

  • Máte rolety a žalúzie pre okná Roto?

   Nie. Ponúkame originálne rolety a žalúzie VELUX pre strešné okná VELUX a rolety a žalúzie Itzala pre strešné okná vyrobené VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea.

  • Ktoré okná sú kompatibilné s vašimi roletami a žalúziami Itzala?

   Rolety a žalúzie Itzala sú kompatibilné s oknami vyrobenými VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea. Vonkajšia markíza Itzala je však kompatibilná iba so strešnými oknami VELUX.

  • Ktoré okná sú kompatibilné s vašimi roletami a žalúziami Itzala?

   Rolety a žalúzie Itzala sú kompatibilné s oknami vyrobenými VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite a Dakea. Vonkajšia markíza Itzala je však kompatibilná iba so strešnými oknami VELUX.