ITZALA

Itzala.sk

3-ročná záruka
Na všetky výrobky VELUX a 2-ročná záruka na výrobky Itzala
0
Originálne rolety žalúzie VELUX ušetrite 20%
Oficiálny predajca VELUX
zatemnovacie-rolety-pre-dobry-spanok

Ako si vybrať zatemňovacie rolety pre strešné okná v spálni?

Vaša spálňa by mala byť dokonalým útočiskom, v ktorom si doprajete kvalitný spánok. Skôr než sa vyberiete do ríše snov, spálňa by mala byť tichá, príjemne chladná a rozhodne tmavá.

Dobrý nočný spánok však často prekazí slnečné svetlo, a to najmä uprostred leta, keď sú dni najdlhšie.

Slnečné svetlo je silný stimulátor denného režimu nášho organizmu – hovoríme o cykle spánku a bdelosti regulovanom mozgom. Aj keď máte zatvorené oči, slnečné svetlo prenikajúce do miestnosti hovorí mozgu, že je deň, čo narúša vašu schopnosť upadnúť do hlbokého spánku.

V potrebnom odpočinku vám môže brániť aj umelé osvetlenie, najmä ak žijete v rušnej mestskej časti. A v prípade strešných okien sa účinok prenikajúceho svetla ešte znásobuje.

Zatemňovacie rolety umožňujú premeniť vašu miestnosť na súkromný kútik, v ktorom sa vždy dobre vyspíte. Potláčajú jasné slnečné lúče a eliminujú negatívny vplyv ultrafialového žiarenia.

Keďže zatemňovacie rolety dokážu skvelo regulovať svetlo, sú ideálnym riešením pre citlivých spáčov, ľudí, ktorým záleží na ich súkromí, a osoby, ktoré pracujú v noci a cez deň potrebujú dohnať zameškaný nočný spánok.

3 tipy na nájdenie ideálnych zatemňovacích roliet

Presne preto si toľko ľudí vyberá zatemňovacie rolety a podobné doplnky pre okná. Najlepšie zatemňovacie rolety dokážu vytvoriť úplnú tmu aj vtedy, keď sa svetlo všemožne snaží preniknúť dovnútra. Pozrime si 3 tipy na výber ideálnych zatemňovacích roliet pre spálňové okná.

  1. Materiál: pri hľadaní dokonalých zatemňovacích roliet je dôležitý typ materiálu. Väčšina zatemňovacích roliet je vyrobená z polyesteru – ľahkého a zároveň účinného materiálu. To, čo však odlišuje bežné od skvelých zatemňovacích roliet, je ich povrchová úprava. Napríklad rolety Itzala majú na povrchu gumu neprepúšťajúcu svetlo, no zároveň umožňujú prienik aspoň zlomku svetla. Ak chcete dosiahnuť úplné zatemnenie, vyberte si rolety s hliníkovou povrchovou úpravou.

     

  2. Správna veľkosť: ak majú zatemňovacie rolety blokovať čo najviac svetla, dbajte na to, aby ich rozmery presne zodpovedali oknám. Značka Itzala ponúka rolety navrhnuté tak, aby ich rozmery presne zodpovedali oknám VELUX, FAKRO, Dakstra, Keylite, Dakea a RoofLite. Štandardné rolety budú len zhruba kopírovať tvar vášho okna – čo je z hľadiska vzhľadu v poriadku, no nestačí to na blokovanie čo najviac svetla.

     

  3. Výber najvhodnejšej farby: hoci zatemňovacie rolety pre strešné okná nie sú v priamom zornom uhle, môžu výrazne ovplyvniť náladu a estetiku spálne. Vyberte si farbu, ktorá sa najlepšie hodí k atmosfére a dizajnu spálne. Ak zmeníte názor a rozhodnete sa siahnuť po roletách vo svetlejšom odtieni z dôvodu ich účinnosti, nemusíte sa ničoho obávať – kvalitné zatemňovacie rolety účinne blokujú prenikajúce svetlo bez ohľadu na ich farbu.

 

Objavte najlepšie zatemňovacie rolety pre strešné okná

Strešné okná a okná so sklonom často prepúšťajú viac svetla ako tradičné okná, a to z jednoduchého dôvodu – pre ich otočenie. Prirodzené svetlo sa môže skvelo hodiť cez deň, keď ste čulí a aktívni, no v noci a skoro ráno môže rušiť, pretože vtedy sa snažíte odpočívať.

Zatemňovacie rolety VELUX ponúkajú skvelé riešenie, ktoré hľadáte v prípade, že máte v spálni svetlíky alebo okná so sklonom. Tieto zatemňovacie rolety pre strešné okná nielenže zaručujú 100 % zatemnenie, ale zároveň znižujú zisk a stratu tepla. Rovnako aj zatemňovacie rolety Itzala predstavujú cenovo dostupné riešenie na reguláciu denného svetla prenikajúceho cez strešné okná v spálni.

Získajte ďalšie informácie o dostupných zatemňovacích roletách pre okná a vytvorte si ideálne prostredie na potrebný odpočinok.

Nákup zatemňovacích roliet


I-x